ülker photography

ülker photography

Bursa Düğün Fotoğrafçısı

  • 03-02-2022 14:09:47
Bursa Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısı olarak hizmet vermeye 1986 yılında başlayan FOTO ÜLKER, sizlerin en özel günlerini ölümsüzleştirmek için çalışmaya devam etmektedir.

Önceliğimiz özel günlerinizi fotoğraflayıp yıllar sonra da hatıralarınızı yaşatabilmektir.

Bu motivasyonla Düğün Fotoğrafçısı olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Daha Fazla

Save the date

  • 03-02-2022 14:56:54
Save the date

Save the date "tarihi kaydet" fotoğraf ve video çekimlerimiz düğünden 2-3 ay kadar önce yapılan modern düğün davetiyesidir :)

Tercih edilirse Çiftlerimizin fotoğraf ve Video çekimlerinin yanı sıra bu çekimlerine ait görsellerin bulunduğu, davetlilerin dileklerini iletebileceği, düğün mekanı bilgileri gibi içeriklerin bulunduğu bir de internet sitesi açılmaktadır.

 

Daha Fazla

Bursa da dış mekan düğün fotoğrafları için çekim yerleri;

  • 03-02-2022 15:26:06
Bursa da dış mekan düğün fotoğrafları için çekim yerleri;

Bursa da dış mekan düğün fotoğrafları için çekim yerleri konusunda kara kara düşünüyorsanız bu yazıyı sizin için hazırladık.

CUMALIKIZIK

Bursa Merkezine 15 kilometre mesafede, Uludağ'ın eteklerinde kurulmuş, otantik ve tarih kokan taşlı yolları , güler yüzlü yerli halkı ile Osmanlı mimarisinden kalma evlerin ayrı bir şirinlik kattığı Cumalıkızık, otantik bir çekim isteyen çiftler için güzel bir mekan.

2002-2004 Yılları arasında Kınalı Kar dizisi bu köyde çekilmiştir. Çiftlere tavsiyemiz Cumalıkızık'ta fotoğraf çektireceksiniz yanınızda mutlaka babet getirin. Topuklu ayakkabı ile yürümekte zorluk çekebilir hatta bileğinize zarar bile verebilirsiniz.

 

ULUDAĞ

Uludağ'da fotoğraf çekilmek kışın evlenen çiftlerin bir çoğunun hayali olmasına rağmen, genelde çiftler pek cesaret edemiyor. Ancak şu kadarını söyleyelim kaliteli bir fotoğrafçı eşliğinde mükemmel fotoğraflara sahip olabilirsiniz. 

 

MUDANYA

Mudanya Bursa'nın deniz kıyısında bulunan güzel bir ilçesi , ara sokaklarında eski ahşap evlerinin bir çoğu orijinale sadık kalınarak restore edilmiştir.

Mütareke binası , Şükrü bey yalısı gibi bir çok tarihi binaya sahip Mudanya da iskelesi ve deniz kenarında da güzel pozlar yakalayabilirsiniz.

 

TRİLYE

Bursa Şehir merkezine yaklaşık 40 Km uzaklıkta bulunan trilye'de Taş mektebi , Kiliseleri, Cana yakın halkı ile ile 14. Yüzyılın tarihi dokusunu üzerinde taşıyan eski bir kentte fotoğraf çekimine hazır mısınız?

Taş Mektep ve tarihi evlerinin arasında ve sahilde bulunan iskelede de çok hoş kareleriniz olabilir. Trilye fotoğraf çekimine ayırabileceğiniz bol vaktiniz varsa tavsiye edebileceğimiz güzel bir mekan.

 

İZNİK

Bursa şehir merkezine 86 Km uzaklıkta mükemmel tarihi dokusu ile antik döneme ait kalıntıların bulunduğu, İznik çini dükkanları ve İznik gölü kenarında gün batımında ortaya çıkan harika karelere değecek müthiş bir yer.

Farklı fotoğraflar hayal eden ve mümkünse düğün günü dışında fotoğraf çektiren çiftler için tavsiye edebiliriz.

 

GÖLYAZI

Şehir merkezine yaklaşık 40 Km uzaklıkta , geçimini balıkçılıkla sağlayan kasaba halkının sıcak kanlılığı ile neşeli anlar geçirebileceğiniz göl kenarında bulunan eski zeytin ağaçları, Teyzelerin kullandığı kayıkları kiralayarak göle açılabildiğiniz otantik bir mekan.

 

KİTAP EVİ BUTİK OTEL

Bursa'da fotoğraf çekilecek kapalı mekanlar konusunda fazla seçenek olmasa da
Kitap evi otel dış mekan çekimi isteyip de kötü hava koşulları yüzünden kapalı bir mekan arayan çiftler için tophanede bulunan can kurtaran mekanlardan bir tanesidir.

Büyük ahşap kapıları , kış bahçesi ve taş duvarları ile otantik bir yapıya sahip olan otantik otel kötü hava şartlarında tercih edilebilecek bir mekan.

 

ÇELTİK PARK 

Bursa merkezine çok yakın çeltik köyü yolu üzerinde,yunuseli havaalanı mevkiinde,hobi bahçeleri içerisinde nezih bir fotoğraf platosu.

Özellikle işletme sahipleri mükemmel bir aile,fotoğraf çekimleriniz için tercih edebileceğiniz plato ücreti ekonomik önerebileceğimiz bir plato.

Çekim haricinde de uğrarsanız şirin kafeteryasın da oturup bir kahve içmenizi öneririz:)

 

ALTINPARK TESİSLERİ

Altınpark Tesisleri Düğün salonunun yanında çiftlere fotoğraf çekimi için birden fazla temada açık hava ve kapalı alan dekoru sunmaktadır.

Sürekli yenilenen ve yeni tasarımlarla gelişimini devam ettiren tesiste tek mekanda birbirinden farklı fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Düğün ve Nişan günlerinde zaman ayarlaması önemli olduğundan çeşitli açık hava ve kapalı ortam konseptlerini bir arada bulabileceğiniz Altınpark tesisleri bursa düğün fotoğraf mekanları arasında son yıllarda oldukça popüler.

 

SU UÇTU ŞELALESİ

Suuçtu Şelalesi, Mustafa Kemal Paşa ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Tam anlamıyla doğayla iç içe düğün fotoğrafları çektirmek istiyorsan burayı görmelisin. Şelalenin yakınlarındayken üzerine su sıçrayabiliyor, zaten adını da buradan alıyor.

Bu doğa harikasının etrafında piknik alanları da mevcut. Yani fotoğraf çekimi esnasında yorulursan dinlenebilme imkanın da olacak.

 

DUDAKLI KÖYÜ YOLU

Kestel ilçesi Dudaklı Köyü sınırlarında yer alan çınarlı yoldan bahsedeceğim şimdi. İki tarafı da uzun çınar ağaçlarıyla çevrelenmiş bu yol Bursa düğün fotoğrafçılarının uğrak noktalarından biri. Özellikle sonbahar mevsiminde yolu kaplayan sarı ve kahverengi yapraklarla ortaya çok güzel düğün fotoğrafları çıkıyor.

Hem düğün günü çekim için gidersen de bol temiz hava alacağın ve kuş seslerinin eşlik edeceği bu yol, senin için büyük motivasyon kaynağı olacak.

 

Daha Fazla

2022'nin en şık ve tercih edilen gelinlik modelleri

  • 03-02-2022 15:23:38
2022'nin en şık ve tercih edilen gelinlik modelleri

2022 yeni sezon gelinlik modası ve gelinlik modelleri ışıltılı ve gösterişli havalarını korurken, 21. yüzyılın minimal çizgilerini ve sadeliğini beraberinde getiriyor.

Gelinlik modasında asalet arayanlar sadeliğe yöneliyor. İnce işlenmiş gübürler tüm gelinlik gövdesinde kendini gösteriyor.

Gelinlik seçiminde yapılmaması gereken şey, bir gelinliği başkasına yakıştığı için seçmektir. Model ya da katalog üzerindeki duruşa aldanarak karar vermemelisiniz. Her vücut tipi farklı olduğu için aynı gelinliğin farklı vücutlardaki duruşu da bambaşka olacaktır. Gelinliğiniz size özel dikilecek olsa bile mutlaka benzer bir modeli üzerinizde görmelisiniz. Fotoğrafta çok güzel duran bir gelinlik sizi kısa, kilolu, basenli ya da sönük gösterebilir. Oysa kusurları kapatan, iddialı yerleri ortaya çıkaran bir gelinlik modeli, düğün gecenizde saç ve makyajla da bir araya geldiğinde mucize etkisi yaratacaktır.

Daha Fazla

düğün günü kuaför hazırlıkları 

  • 03-02-2022 16:58:23
düğün günü kuaför hazırlıkları 

Kuaförünüz prova hizmeti veriyorsa öncesinde prova yapın.
Anlaştığınız saatten 15 dakika önce kuaförde olmaya özen gösterin.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu kuaför çıkış saatleridir. Düğün günü fotoğraf çekimi yaptıracaksanız kuaför çıkış saatinizin program akışınızın bozulmasına , gelin evine geç kalmanıza ya da çekim süresini kısaltmanıza sebep olacaktır.

Bu sebeple kuaförünüzle program akışınızın bozulmaması için çıkış saatleri konusunda anlaşın.
Yanınızda makyaja gelecek kişilerden önce gelin makyaj ve gelin başına öncelik isteyin.

Gelinlik seçimi belki aylar sürerken, saç ve makyaj yapımının son gün gerçekleşmek zorunda kalışı gelinlerimizin hemen hepsini telaşa sürükler.

Öncelikle gelinimizin ve yakınlarının saç, makyaj ve tırnaklarının kalabalık davetli grubuna, salonlarındaki çerçevelenmiş fotoğraflara, ama en önemlisi hayatlarındaki en özel kutlamaya hazırlanması için düğün günü sabahı önceden yer ayırttıkları kuaföre gitmeleri, esas kutlamadan önce tamamlanması gereken son adımdır. İster topuz, ister salık saç ister türban tercih eden gelinlerimizin gelin başlarının yapıldığı, duvaklarının, taçlarının, çiçeklerinin ya da şapkalarının saç veya örtülerine özenle iliştirildiği düğün günü kuaför hazırlıkları bunlarla sınırlı kalmaz.

Dans ederken akmayacak, konuklarınızla kaynaşırken bozulmayacak, fotoğraflarınızın dergi kapaklarından fırlamış gibi gözükmesini sağlayacak profesyonel makyajlar da günlük hayatımızda uyguladığımızdan elbette farklı prosedürler gerektiriyor. Tabii ki alyansınızın takılacağı ellerinizin bakımı da bu hazırlık aşamasında önem arz ediyor.

Daha Fazla

Düğün Fotoğrafçısı Rezervasyon

  • 03-02-2022 16:44:29
Düğün Fotoğrafçısı Rezervasyon

 

ERKEN REZERVASYON Önemi;

Neden erken rezervasyon yaptırmalıyım?

Düğün ya da nişan hazırlıkları çiftleri yoran süreçlerdir.

Hazırlıklar sırasında fotoğraf çekimleri çiftler tarafından genelde son sıralara bırakılır, aslında tüm bu koşturmacanın sonunda size kalacak en güzel hatıralardır fotoğraf ve video çekimlerinizde pişman olmamak için yapılacaklar listesinde Düğün ya da Nişan Çekimlerinizi ilk sıralara alın.

 

Fotoğrafçı erken rezervasyon avantajları nelerdir?

Öncelikle erken rezervasyon yaptırarak çekim tarihinizin dolu olma riskini yaşamazsınız ve beğendiğiniz fotoğrafçı ile çalışmış olursunuz.

Ayrıca bir çok fotoğrafçı erken rezervasyonlarda indirim yapmakta ya da önceki yılın fiyatları ile rezervasyon almaktadır, bu sayede daha düşük maliyetle çekim yaptırmış olursunuz.

 

Rezervasyon yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Çalışmalarını beğendiğiniz fotoğrafçılar arasından seçiminizi yapın fiyat - kalite konusuna siz karar verebilirsiniz.

Karar verdiğiniz fotoğrafçı ile zaman kaybetmeden iletişime geçin ve tarihinizin müsait olup olmadığını öğrenin.

Fotoğrafçı ile mutlaka birebir görüşün, tanışın ve çekimler hakkında bilgi alın.

(Mümkünse belirlediğiniz fotoğrafçı ile daha önce çalışmış bir çiftin deneyimlerini öğrenin.)

Kesin olarak karar verdiğinizde tarihinizin dolmaması için sözleşme imzalayın.

 

Daha Fazla